Opus AuraSTRX Auracast mottaker og sender med touchskjerm, mikrofon og trådløs lyddeling
Opus AuraSTRX er en kompakt Auracast mottaker og sender utviklet for fleksibel trådløs lydbruk i moderne miljøer. Enheten kombinerer mottaks- og sende funksjoner i én løsning, og er kompatibel med Aura by Opus-systemer samt andre Auracast-baserte oppsett.
I mottakermodus kan AuraSTRX automatisk søke etter tilgjengelige Auracast-strømmer og kobles til via QR-kode. Den er utstyrt med berøringsskjerm og fysiske knapper, noe som gir tilgjengelig betjening også for synshemmede. Skjermen justerer lysstyrken automatisk etter omgivelsene, og slår seg av ved inaktivitet ved hjelp av innebygd akselerometer.
I sendermodus fungerer AuraSTRX som en portabel Auracast-sender med innebygd mikrofon. Mikrofonen aktiveres automatisk via akselerometeret, noe som gjør den egnet for guidede turer, presentasjoner og andre situasjoner der mobil lydformidling er nødvendig. QR-kode-deling gjør det enkelt for mottakere å koble seg til strømmen.
Konfigurasjon forenkles med EasyConfig, som støtter oppsett via NFC, Bluetooth gjennom AuraConnect-appen eller via ladestasjon. Enheten kan også brukes til å identifisere grupper ved hjelp av skjermfarge eller LED-indikator.
Spesifikasjoner:
- Modell: Opus AuraSTRX
- Type: Auracast mottaker og sender
- Modus: Receiver og transmitter
- Teknologi: Auracast Bluetooth
- Display: Touchskjerm med automatisk lysjustering
- Kontroller: Touch og taktile knapper
- Mikrofon: Innebygd (automatisk aktivering via akselerometer)
- Tilkobling: QR-kode, NFC, Bluetooth
- Konfigurasjon: AuraConnect app / ladestasjon
- Ekstra funksjoner: Automatisk skjerm av/på, LED/gruppemarkering
- Pakningsstørrelse: 222 x 101 x 43 mm
- Pakningsvekt: 171 g
Typiske behov dette produktet oppfyller:
- Trådløs mottak og sending av lyd via Auracast
- Fleksibel bruk i både individuelle og gruppebaserte lydoppsett
- Tilgjengelig betjening med visuelle og taktile kontroller
Beste bruksscenarier:
- Guidede turer og presentasjoner
- Arrangementer og offentlige installasjoner
- Situasjoner med behov for både mottak og distribusjon av lyd
Kompatibilitet og forutsetninger:
- Kompatibel med Auracast-systemer og Aura by Opus-serien
- Krever kompatible mottakere eller sendere for full funksjonalitet
- Oppsett via AuraConnect app, NFC eller ladestasjon